GÜLÜŞ TASARIMI VE HOLİSTİK GÜZELLİK

Gülüşünüzden memnun değil misiniz?
10dk da alınabilen bilgisayar destekli üç boyutlu ağız içi görüntü, fotoğraf ve video kayıtları ile siz de dişlerinize herhangi bir müdahale yapılmadan gülüş tasarımı yaptırabilirsiniz. Sonucun nasıl olacağını daha en başta video görüntüleri ile kendiniz görebilir ve buna göre karar verebilirsiniz.

Çağdaş toplumlarda kişiler dişlerinin görünümünü önemserler, öyle ki dişlerdeki renk ve şekil bozuklukları bireyde psikolojik rahatsızlıklara kadar varan problemlere neden olabilir.

Diş hekimliğinde estetik ve restoratif maddelerin gelişmesiyle pek çok şekil, renk ve pozisyon bozuklukları çözümlenebilmektedir. Gülüş Tasarımı işte burada önemli bir işlevi üstlenmektedir.

Dijital Gülüş tasarımı nedir?
Gülüş tasarımı, hekimlik ve sanatın birlikte uygulanarak, size özel gülüşü yenilemektir. Sizin birtakım kişisel istekleriniz ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüşü planlamaktır.

Gülüşün Yaşamımıza Etkisi
Göze hoş görünen dişler ve sağlıklı diş etleri olan bir ağız kişinin yaşamına pozitif izlenimler katar. Kişinin sadece genç görünmesini değil kişinin kendine güvenini ve saygısını kazandırır. Araştırmalara göre güvenli bir gülümseme kişilerin iş yaşantısındaki başarılarını olumlu yönde etkiliyor. Kendine güven çevre ile iletişimi arttırıyor, bu da başarıyı getiriyor.

Gülüş tasarımı ile hekimlik ve sanat birlikte uygulanarak size özel gülüş yeniden tasarlanıyor.

Ahenksiz bir gülümsemede gözlerimiz hemen kişinin dişlerine odaklanıyor, bilinçaltında o kişinin gülümsemesinde ki uygunsuzluğun sebebini bulmaya çalışıyoruz.

Ahenkli bir gülümsemede ise beynimiz o kişinin hoş bir gülümsemesi olduğunu kaydediyor ve dikkati gözlerine yönlendiriyor. Kısaca söylemek gerekirse; gülümsemeniz özgüveninizdir.

Dijital Gülüş Tasarımına Nereden Başlanır?
Tasarımlarda kişinin yüz şekli, ten rengi, cinsiyeti, dudak şekli, diş eti şekli gibi unsurları göz önüne alınır. Örneğin; uzun bir yüz şekline sahip kişiye yine ince uzun dişler yapılırsa yüzü olduğundan da uzun gözükecektir. Bu durumda daha geniş kare şeklinde dişler kullanarak yüzün uzunluğu gizlenebilir ya da çok yuvarlak, şişman yüzlü bir hastaya uygulanan ince uzun dişler onu daha ince gösterecektir. Estetik beklentilerinizin doğal ve sağlıklı görüntüsü gülüşünüze yansısın.